Právě si prohlížíte Novofundlandský pes

Novofundlandský pes

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Novofundlandský pes, známý pro svou impozantní velikost a mírnou povahu, je jedním z největších plemen psů. Původem z kanadského ostrova Newfoundland, je tento pes ceněný pro svou sílu, odvahu a skvělé plavecké schopnosti. Často označovaný jako „něžný obr“, novofundlandský pes je ideálním společníkem pro rodiny hledající milujícího a ochranářského psa.

Novofundlandský pes

Historie a Původ – Novofundlandský pes

Novofundlandský pes má dlouhou historii spojenou s rybáři na ostrově Newfoundland. Byl využíván k pomoci s taháním sítí, přenášením břemen a dokonce k záchraně tonoucích. Jeho přesné genetické kořeny nejsou známy, ale věří se, že se vyvinul z křížení mezi domorodými indiánskými psy a pracovními psy evropských rybářů.

Vzhled

Novofundlandský pes je mohutný a svalnatý, s hustou, voděodolnou srstí, která může být černá, hnědá, šedá nebo černo-bílá. Má silnou hlavu, široký hrudník a velké tlapky s plaveckými blánami, což ho činí vynikajícím plavcem. Jeho srst ho chrání před chladnými vodami a nepříznivými klimatickými podmínkami.

Novofundlandský pes

Povaha

Navzdory své velikosti je novofundlandský pes známý svou klidnou, přátelskou a trpělivou povahou. Jsou to velmi loajální psi, kteří milují lidskou společnost a jsou obzvláště dobrými společníky pro děti. Mají silný ochranářský instinkt a jsou známí svou schopností instinktivně zachraňovat lidi z vody.

Péče a Zdraví

Péče o novofundlandského psa zahrnuje pravidelné česání jeho husté srsti, aby se předešlo zacuchávání a udrželo ji v dobrém stavu. Vzhledem k jeho velikosti a těžké srsti je důležité zajistit mu chladné a pohodlné prostředí. Toto plemeno může být náchylné k určitým zdravotním problémům, jako je dysplazie kyčelního kloubu a srdeční onemocnění.

Novofundlandský pes

Je nádherným společníkem pro rodiny, které hledají velkého, milujícího a ochranářského psa. Jeho něžná povaha, spolu s jeho impozantním vzhledem a vynikajícími plaveckými schopnostmi, ho činí jedinečným a oblíbeným plemenem. S pravidelnou péčí, dostatkem místa a lásky se novofundlandský pes stane neocenitelným členem každé rodiny.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.