Právě si prohlížíte Parson Russell Teriér

Parson Russell Teriér

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Parson Russell Teriér, dříve známý jako Jack Russell Teriér, je plemeno známé pro svou vysokou energii, inteligenci a odvahu. Toto malé, ale odhodlané plemeno je oblíbené pro svou hravost, atletickou povahu a schopnost rychle se učit. Parson Russell Teriér je ideální pro aktivní rodiny a jednotlivce, kteří hledají energického a věrného společníka.

Parson Russell Teriér

Historie a Původ – Parson Russell Teriér

Parson Russell Teriér byl vyvinut v Anglii v 19. století reverendem Johnem Russellem, který chtěl vytvořit plemeno schopné lovit lišky. Plemeno bylo šlechtěno pro jeho lovecké schopnosti, zejména pro práci nad i pod zemí. V roce 1990 byl oficiálně uznán jako samostatné plemeno a byl přejmenován na Parson Russell Teriér, aby se odlišil od Jack Russell Teriéra.

Vzhled

Je malý, ale atleticky stavěný pes s pevným a svalnatým tělem. Jeho srst může být hladká nebo drsná a obvykle je bílá s hnědými nebo černými znaky. Má výraznou hlavu s malými, visícími ušima a výraznými očima, které odhalují jeho bystrou povahu.

Parson Russell Teriér

Povaha

Toto plemeno je známé svou energickou a hravou povahou. Parson Russell Teriér je velmi inteligentní a učenlivý, což z něj činí skvělého kandidáta pro různé druhy výcviku a psích sportů. Jsou to loajální a milující psi, kteří mají rádi společnost svých lidí a jsou vynikajícími společníky pro děti.

Péče a Zdraví

Vyžaduje pravidelnou fyzickou aktivitu a mentální stimulaci. Jeho srst je snadná na údržbu, ale je třeba ji pravidelně čistit a koupat. Toto plemeno je obecně zdravé, ale může být náchylné k určitým zdravotním problémům, jako jsou problémy s patelou a oční onemocnění.

Parson Russell Teriér

Je skvělým společníkem pro ty, kteří hledají aktivního, inteligentního a přátelského psa. Jeho odvaha, živost a schopnost rychle se učit činí z něj ideálního psa pro rodiny a jednotlivce, kteří mají rádi aktivní životní styl. S pravidelným cvičením, správnou péčí a dostatkem lásky se Parson Russell Teriér stane milovaným a věrným členem rodiny.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.