Právě si prohlížíte Nova Scotia duck tolling retrívr

Nova Scotia duck tolling retrívr

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Nova Scotia Duck Tolling Retrívr, často zkráceně nazývaný „Toller“, je nejmenší ze skupiny retrívrů, známý pro svou energii, inteligenci a jedinečnou metodu lovu. Toto plemeno, pocházející z kanadské provincie Nova Scotia, je vynikajícím společníkem pro aktivní rodiny a je ceněné pro své lovecké dovednosti, zejména při lovu kachen.

Nova Scotia duck tolling retrívr

Historie a Původ – Nova Scotia Duck Tolling Retrívr

Toller byl vyvinut v raném 19. století v Novém Skotsku, kde byl používán k „trollingu“ – jedinečné metody lovu, při které pes láká kachny do střelného dosahu lovce. Plemeno bylo vyšlechtěno z různých retrívrů, spanielů a možná i kolie, aby se dosáhlo jeho charakteristického vzhledu a loveckých schopností.

Vzhled

Toller je středně velký pes s kompaktním a svalnatým tělem. Jeho srst je středně dlouhá, voděodolná, s měkkou podsadou a může být v různých odstínech červené a oranžové, často s bílými značkami. Má jasně oči, mírně klínovitou hlavu a bujný ocas, který obvykle nese vzpřímeně.

Nova Scotia duck tolling retrívr

Povaha

Nova Scotia Duck Tolling Retrívr je známý svou hravou, energickou a přátelskou povahou. Jsou to inteligentní psi, kteří se rychle učí a mají rádi společnost lidí. Toller je také známý svou láskou k vodě a vynikajícími plaveckými schopnostmi. Jsou to psi, kteří vyžadují dostatek fyzické a mentální stimulace.

Péče a Zdraví

Toller vyžaduje pravidelnou péči o srst, včetně česání a koupání, aby se předešlo zacuchávání a udržela srst zdravá a čistá. Jako aktivní lovecké plemeno potřebuje dostatek pohybu a aktivit. Toller může být náchylný k určitým zdravotním problémům, jako je dysplazie kyčelního kloubu a oční onemocnění, a je důležité zajistit pravidelné veterinární kontroly.

Nova Scotia duck tolling retrívr

Nova Scotia Duck Tolling Retrívr je ideálním psem pro ty, kteří hledají aktivního, inteligentního a přátelského společníka. Jejich schopnost adaptace, energická povaha a vynikající lovecké schopnosti je činí vhodnými pro rodiny, které milují venkovní aktivity. S pravidelným cvičením, správnou péčí a dostatkem lásky se Toller stane milovaným a věrným členem rodiny.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.