Právě si prohlížíte Sibiřský husky

Sibiřský husky

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Sibiřský husky, známý pro svou impozantní krásu a vysokou energii, je plemeno psa, které pochází ze Sibiře. Tento atletický a vytrvalý pes je oblíbený pro svou přátelskou povahu, inteligenci a schopnost vydržet v extrémních klimatických podmínkách. Sibiřský hasky je ideální pro majitele, kteří ocení jeho pracovní nadšení a potřebu pravidelného pohybu.

Sibiřský husky

Historie a Původ – Sibiřský husky

Sibiřský huskymá své kořeny u čukčských kmenů v severovýchodní Sibiři, kde byl tradičně využíván pro tahání sáněk a jako společník. Jeho vynikající schopnosti v chladném klimatu a vytrvalost ho činily neocenitelným pracovním psem. Plemeno bylo oficiálně rozpoznáno a rozšířeno mimo Rusko v 20. století, zejména díky své úloze v závodech psích spřežení.

Vzhled

Sibiřský huskyje středně velký pes s hustou dvojitou srstí, která ho chrání před chladným počasím. Jeho srst může mít různé barvy a vzory, nejčastější jsou černá, šedá a bílá. Má výraznou masku na obličeji, trojúhelníkové vzpřímené uši a jasně modré nebo hnědé oči, někdy i heterochromii.

Sibiřský husky

Povaha

Sibiřský huskyje známý svou přátelskou, hravou a sociální povahou. Jsou to inteligentní a nezávislí psi, kteří vyžadují pevnou, ale spravedlivou výchovu. Mají silný lovecký instinkt a mohou být sklonní k pronásledování malých zvířat. Přestože mohou být tvrdohlaví, jsou to loajální a milující psi, kteří rádi tráví čas se svými lidmi.

Péče a Zdraví

Sibiřský husky vyžaduje pravidelnou fyzickou aktivitu a dostatek prostoru pro běhání. Jejich hustá srst potřebuje pravidelné česání, zejména během období línání. Toto plemeno může být náchylné k určitým zdravotním problémům, včetně dysplazie kyčelního kloubu a očních onemocnění.

Sibiřský husky

Sibiřský hasky je skvělým společníkem pro ty, kteří hledají energického, inteligentního a přátelského psa. Jeho výjimečná vytrvalost a krása ho činí oblíbeným plemenem po celém světě. S pravidelným cvičením, správnou péčí a dostatkem lásky se sibiřský hasky stane milovaným a věrným členem rodiny.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.