Právě si prohlížíte Coton de Tuléar

Coton de Tuléar

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Coton de Tuléar, známý pro svou jemnou, bavlněnou srst a přátelskou povahu, je malé plemeno psa, pocházející z Madagaskaru. Toto roztomilé a šarmantní plemeno je oblíbeným společníkem díky své milující povaze a adaptabilitě, vhodné pro rodiny i jednotlivce.

Coton de Tuléar

Historie a Původ – Coton de Tuléar

Coton de Tuléar, nazvaný podle přístavního města Tuléar na Madagaskaru, má své kořeny na tomto ostrově. Toto plemeno bylo oblíbené mezi místními šlechtici a později se stalo národním plemenem Madagaskaru. Předpokládá se, že Coton de Tuléar vznikl z křížení různých malých bílých psů, kteří byli přivezeni do Madagaskaru na obchodních lodích.

Fyzické Vlastnosti

Coton de Tuléar je malý pes s dlouhou, měkkou, vlnitou a velmi jemnou srstí, která připomíná bavlnu. Nejčastější barva srsti je čistě bílá, i když někdy může mít lehké šedé nebo béžové značky. Mají kompaktní tělo, krátké nohy a roztomilý výraz s jasnými, výraznými očima.

Coton de Tuléar

Temperament a Chování

Je známý svou veselou, přátelskou a hravou povahou. Jsou to inteligentní, citliví a snadno trénovatelní psi, kteří mají rádi společnost lidí. Coton de Tuléar je obvykle velmi dobře snášenlivý s dětmi a ostatními zvířaty, což z něj činí skvělého rodinného společníka.

Péče a Zdraví

Vyžaduje pravidelnou péči o srst, včetně častého kartáčování a občasného koupání, aby se předešlo zamotání a udrželo srst v dobrém stavu. Jako malé plemeno mohou být náchylní k určitým zdravotním problémům, včetně alergií a problémů s ledvinami. Důležité je také zajistit jim dostatek cvičení a správnou stravu.

Coton de Tuléar

Je ideálním společníkem pro ty, kteří hledají malého, ale aktivního a milujícího psa. S jeho přátelskou povahou, roztomilým vzhledem a schopností snadno se adaptovat na různé životní podmínky jsou Cotoni oblíbenými členy mnoha rodin. Poskytnutím vhodné péče a lásky se stane Coton milovaným a věrným společníkem.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.