Právě si prohlížíte Bulmastif

Bulmastif

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Bulmastif je impozantní a majestátní plemeno psa, známé svou sílou, odvahou a loajalitou. S jeho klidnou a vyrovnanou povahou a ochranářskými instinkty je bulmastif oblíbeným rodinným společníkem a efektivním hlídačem.

Bulmastif

Historie a Původ – Bulmastif

Má své kořeny ve Velké Británii, kde byl původně využíván jako strážní pes na velkých statech a panstvích. Jeho primární úlohou bylo odstrašování pytláků, přičemž byl vyšlechtěn tak, aby byl schopný zastavit a držet vetřelce, ale neublížit mu. Toto plemeno bylo oficiálně uznáno Kennel Clubem ve Velké Británii na začátku 20. století.

Fyzické Vlastnosti

Je to velký, svalnatý pes s mocnou a kompaktní stavbou těla. Mají krátkou, hladkou srst, která může být v různých barvách, včetně fawn, červené a brindle. Charakteristické jsou pro ně velká hlava, široká čenichová partie a hluboké, tmavé oči. Přestože je to velký pes, jeho pohyby jsou hbité a graciózní.

Bulmastif

Temperament a Chování

Je známý svou klidnou a vyrovnanou povahou. Jsou to loajální a ochranářští psi, kteří mají silný vztah ke své rodině. Přestože mají silný ochranářský instinkt, nejsou agresivní a obvykle dobře snášejí ostatní domácí mazlíčky a děti, pokud jsou správně socializovaní.

Péče a Zdraví

Vyžaduje minimální péči o srst, stačí pravidelné kartáčování. Jako velké plemeno mohou být náchylní k určitým zdravotním problémům, včetně dysplazie kyčlí, problémů se srdcem a nadváhy. Je důležité zajistit jim dostatek pravidelného cvičení a správnou stravu.

Bulmastif

Bulmastif je ideální volbou pro ty, kteří hledají velkého, ale klidného a loajálního psa. S jeho impozantním vzhledem a silnou povahou je bulmastif vynikajícím hlídačem a milovaným členem rodiny. Poskytnutím správného vedení a péče se stane bulmastif věrným a milujícím společníkem.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.