Právě si prohlížíte Peruánský naháč

Peruánský naháč

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Peruánský naháč, známý také jako Peruvian Hairless Dog, je jedinečné a starobylé plemeno pocházející z Peru. Toto plemeno je výjimečné svou téměř bezsrstou podobou a elegantním vzhledem. Peruánský naháč je oblíbený nejen pro svůj exotický vzhled, ale také pro svou přátelskou povahu a inteligenci, což z něj činí skvělého společníka.

Peruánský naháč

Historie a Původ – Peruánský naháč

Peruánský naháč má historii sahající až do doby před Inkou. Byl chován starými civilizacemi v Peru, kde byl ceněn pro své fyzické vlastnosti a věřilo se, že má léčivé schopnosti. Plemeno bylo oficiálně uznáno a začalo se šířit mimo Peru až v 20. století.

Vzhled

Peruánský naháč se vyskytuje ve třech velikostech – malý, střední a velký – a je téměř bezsrstý, s kůží různých barev od černé po růžovou. Někteří jedinci mohou mít malé množství srsti na hlavě, nohách a konci ocasu. Jeho tělo je štíhlé a svalnaté, s výraznými rysy a elegantním pohybem.

Peruánský naháč

Povaha

Toto plemeno je známé svou milou a přátelskou povahou. Je inteligentní, citlivý a velmi věrný své rodině. Jsou to společenští psi, kteří vyhledávají lidskou společnost a rádi jsou středem pozornosti. Přestože mohou být někdy opatrní vůči cizím, jsou obvykle neagresivní a dobře vycházejí s ostatními domácími zvířaty.

Péče a Zdraví

Jelikož je peruánský naháč téměř bezsrstý, vyžaduje zvláštní péči o kůži, včetně ochrany před sluncem a chladem. Je důležité zajistit pravidelné koupání a hydrataci kůže. Toto plemeno je obecně zdravé, ale může být náchylné k některým kožním problémům a potřebuje pravidelnou veterinární péči.

Peruánský naháč

Je fascinujícím a okouzlujícím plemenem, které je ideální pro ty, kteří hledají neobvyklého, ale milujícího společníka. Jeho jedinečný vzhled a přátelská povaha ho činí oblíbeným mezi milovníky psů, kteří hledají něco speciálního. S pravidelnou péčí a dostatkem lásky se peruánský naháč stane výjimečným a milovaným členem rodiny.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.