Právě si prohlížíte Landseer

Landseer

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Landseer, plným názvem Landseer European Continental Type (ECT), je velkolepé plemeno, které je známé svou impozantní postavou, přátelskou povahou a elegantní černo-bílou srstí. Přestože je často zaměňován s Newfoundlandem, je rozpoznatelný svou lehčí stavbou těla a energičtějším chováním. Toto plemeno se stalo oblíbeným pro svou vynikající povahu a schopnost být skvělým rodinným společníkem.

Landseer

Historie a Původ – Landseer

Má své kořeny v Evropě, kde byl vyšlechtěn ze psů, které byly dovezeny ze Severní Ameriky. Jeho název je odvozen od slavného anglického malíře sira Edwina Landseera, který často zobrazoval tento typ psa ve svých dílech. Landseer byl tradičně využíván jako pracovní pes, zejména pro záchranářské operace ve vodě, a stále si zachovává silné plavecké schopnosti.

Vzhled

Je to velký pes s masivním tělem, ale přesto působí elegantně. Jeho srst je dlouhá, hustá a hladká, s charakteristickým černo-bílým zbarvením, kde hlavní barvou je bílá s černými skvrnami. Má silnou hlavu, výrazné hnědé oči a širokou náprsenku. Jeho vzhled vyzařuje sílu a důstojnost.

Landseer

Povaha

Je známý svou mírnou, klidnou a přátelskou povahou. Je to velmi inteligentní pes, který rychle reaguje na trénink a je známý svou touhou prosím. Vyznačuje se vynikajícími rodinnými vlastnostmi, je trpělivý s dětmi a dobře vychází s ostatními zvířaty. Landseer má také silný ochranářský instinkt, ale není agresivní.

Péče a Zdraví

Vyžaduje pravidelnou péči o srst, včetně častého česání a koupání, aby se předešlo zacuchávání a udržela srst zdravá a čistá. Jako velké plemeno může být náchylný k určitým zdravotním problémům, jako jsou dysplazie kyčelního kloubu a problémy se srdcem. Je důležité zajistit mu vyváženou stravu a dostatek pohybu.

Landseer

Je to majestátní pes s laskavým srdcem, který se hodí pro rodiny hledající velkého, ale mírného psa. Jeho schopnost adaptace, loajalita a přátelská povaha z něj dělají výjimečného společníka. Pro ty, kteří jsou ochotni věnovat čas a péči, kterou tento nádherný pes vyžaduje, bude Landseer milujícím a věrným členem rodiny.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.