Právě si prohlížíte Kooikerhondje

Kooikerhondje

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPlemena psů

Kooikerhondje, známý také jako Dutch Decoy Dog, je půvabné a energické plemeno pocházející z Nizozemska. Tento malý, ale hbitý pes je známý svou přátelskou povahou, krásnou srstí a všestranností. Kooikerhondje má dlouhou historii jako lovecký pes, ale v současnosti je ceněn především jako společník a rodinný pes.

Kooikerhondje

Historie a Původ – Kooikerhondje

Kooikerhondje má bohatou historii, která sahá do 17. století v Nizozemsku. Byl tradičně využíván k lákání kachen do pastí, odkud pochází jeho jméno „Kooiker“, znamenající kachní lovec. Po druhé světové válce bylo plemeno téměř vyhubeno, ale díky úsilí nadšenců bylo zachráněno a dnes je uznávané po celém světě.

Vzhled

Kooikerhondje je malý, ale robustně stavěný pes s dlouhou, hedvábnou srstí. Typické jsou jeho bílo-oranžové zbarvení a charakteristické „vlající“ uši s dlouhými chomáči srsti. Má výrazné, jiskřivé oči a milý výraz, který odráží jeho přátelskou povahu.

Kooikerhondje

Povaha

Je to inteligentní, energický a přátelský pes. Má silný lovecký pud, ale je také známý svou laskavostí a něžností vůči své rodině. Jsou to psi, kteří se rychle učí a jsou ochotní prosím, což je činí snadno vycvičitelnými. Kooikerhondje je také velmi hravý a miluje různé druhy aktivit.

Péče a Zdraví

Vyžaduje pravidelnou péči o srst, včetně častého česání a koupání, aby se udržela v dobrém stavu. Co se týče zdraví, je obecně zdravým plemenem, ale může být náchylný k určitým genetickým onemocněním, jako jsou problémy s klouby a očima. Důležitá je vyvážená strava a dostatek pohybu, aby zůstal fit a šťastný.

Kooikerhondje

Je skvělým společníkem pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají aktivního, ale nenáročného psa. Jeho krása, inteligence a přátelský charakter z něj dělají oblíbeného společníka po celém světě. Pro ty, kteří hledají psa s osobitým vzhledem a radostnou povahou, je kooikerhondje ideální volbou.

Přečtěte si informace i o dalších psích plemenech.