JBL ProPond krmivové tyčinky pro karasy stříbřité

349 

Popis

Informace o produktu „JBL ProPond krmivové tyčinky pro karasy stříbřité“

Forma krmiva Tyčinky Značka JBL Druh krmiva M 0,8 kg, M 1,7 kg Nabídky Zbyla Posia Aktionsnummer 5231 Zvířecí druh Süßwasserfische

Toto základní krmivo speciálně určené pro karasy stříbřité má přizpůsobený obsah výživných látek, který se řídí podle NEO indexu JBL (viz níže). K°tomu patří poměr proteinů a tuků 3 : 1. U°Neo indexu se zohledňuje teplota vody, funkce, velikost a stáří zvířat. Krmivo ve tvaru tyčinek s°pšenicí, lososem, garnáty a špenátem se postará o°silné a zdravé karasy stříbřité při teplotě vody 10–30 °C a nabízí se ve dvou různých velikostech pro malé a středně velké karasy stříbřité. Plovoucí tyčinky se dodávají v°uzavíratelném, vzduchotěsném, vodotěsném a neprůsvitném obalu, který je důležitý pro zachování kvality produktu při skladování a pro to, aby krmivo vašim karasům stříbřitým ještě dlouho chutnalo.

Podrobnosti produktu:

  • Základní krmivo – tyčinky pro karasy stříbřité
  • Poměr bílkovin a tuků 3 : 1 dle NEO indexu
  • S°pšenicí, lososem, garnáty a špenátem
  • Obal lze znovu uzavřít.
  • Vzduchotěsný, vodotěsný a neprůsvitný obal pro zachování kvality produktu
  • Různě velká balení
  • Tyčinky k°dostání ve velikosti S (8 mm) a M (14 mm)
  • S°pro ryby 5–15 cm
  • M pro ryby 15–35 cm

 

JBL NEO INDEX:
NEO index doslova znamená: přírodní, energeticky optimalizovaná výživa. Tím se rozumí poměr proteinů a tuků v°krmivu. Pokud bychom zohlednili pouze roční období, potřebují ryby v°zimě poloviční množství proteinů (2 : 1) než v°létě (4 : 1). Protože ale rozhodující roli nehraje jen roční období, tedy teplota vody, ale také velikost a stáří, stejně jako funkce krmiva (např. na podporu růstu = ProPond Growth), byl vyvinut NEO index, který všechny tyto relevantní faktory zohledňuje.

Vedle velikosti, stáří, ročního období a teploty vody hraje samozřejmě velkou roli také samotný druh ryb. Hledají krmivo na dně nebo žerou přímo z vodní hladiny? Každé krmivo ProPond je tak díky svému složení a případnému klesání krmiva přizpůsobeno různým druhům ryb a jejich stravovacím návykům.

Ryby jsou studenokrevné! V°důsledku toho je jejich látková výměna vždy závislá na teplotě okolí (teplotě vody). Zatímco v°zimě musí být krmení při nízkých teplotách (pod 5 °C) pozastaveno, se vzrůstající teplotou ryby vyžadují stále více krmiva. I když látková výměna ryb závisí na teplotě okolí, lze vždy rozlišovat mezi bazálním metabolismem, který je nezbytný k zachování životních funkcí, a výkonovým metabolismem. Oba tyto druhy energie jsou závislé na teplotě okolí, stáří, pohlaví a aktivitě ryb.