JBL ProAquaTest Lab Marin

2 799 

Kategorie:

Popis

Informace o produktu „JBL ProAquaTest Lab Marin“

Klasifikace nebezpečnosti N Značka JBL Typ vody Mořská voda Použití Ammonium, Fosfát, Hodnota pH, KH, Kyslík, Magnézium, Nitrit, Nitrát, Silikát Aktionsnummer 4400

Profesionální testovací kufřík pro přesnou analýzu mořské vody Jednoduchá a spolehlivá kontrola hodnot vody v mořských akváriích Stanovení: Hodnota pH, uhličitanová tvrdost, vápník, hořčík, měď, amoniak, dusitany, dusičnany, fosfáty, křemičitany, kyslík Jednoduchá aplikace: Kyvetu naplňte vzorkem vody, přidejte činidlo, odečtěte na stupnici / počítejte přikapávané kapky až do zabarvení vody. Komparace zohledňuje zabarvení vody komparátorem. vč. Formuláře pro analýzu vody a propiska Lahvičky s činidly s dětskou pojistkou, vodě odolný plastový kufřík. Náhradní činidla se dodávají zvlášť. Rozsah dodávky: 1 testovací kufřík, 29 činidel, 12 skleněných kyvet, 2 plastové kyvety, 2 stříkačky, 3 odměrky, teploměr, propiska, formuláře pro analýzu, srovnávací laboratorní systém a podrobný návod k obsluze.

Podrobnosti produktu:

  • Jednoduchá a spolehlivá kontrola hodnot vody v mořských akváriích Stanovení: Hodnota pH, uhličitanová tvrdost, vápník, hořčík, měď, amoniak, dusitany, dusičnany, fosfáty, křemičitany, kyslík
  • Jednoduchá aplikace: Kyvetu naplňte vzorkem vody, přidejte činidlo, odečtěte na stupnici / počítejte přikapávané kapky až do zabarvení vody.
  • Lahvičky s činidly s dětskou pojistkou, vodě odolný plastový kufřík. Náhradní činidla se dodávají zvlášť.
  • Testy akvarijní vody JBL slouží k rychlému, snadnému a velmi přesnému určení všech důležitých hodnot vody.
  • K testování mořské vody jsou k dispozici následující testy:

Test pH: kyselost vody v rozsahu hodnot 3,0 až 10 
Test pH: kyselost vody v rozsahu hodnot 6,0 až 7,6 
Test pH: kyselost vody v rozsahu hodnot 7,4 až 9,0 
Test O2: obsah kyslíku ve vodě
Test KH: stabilní hodnota pH (uhličitanová tvrdost)
Test PO4: stanovení obsahu fosfátů (kontrola řas a rostlinné hnojivo)
Test NH4/NH3: indikace bezpečné hodnoty amoniaku, zjištění toxické hodnoty amoniaku pomocí přiložené výpočetní tabulky
Test NO2: měření dusitanů (nitritů) toxických pro ryby
Test NO3: stanovení obsahu dusičnanů (kontrola řas a rostlinné hnojivo)
Test Cu: smrtící koncentrace různých těžkých kovů pro bezobratlé. Hodnoty jsou důležité také při nastavení terapeutické dávky léků.
Test SiO2: měření křemičitanů (kyseliny křemičité) jako příčiny vzniku křemičitých řas
Test Ca: stanovení obsahu vápníku v akváriích s mořskou vodou Optimální obsah vápníku ve vodě pro zdravý růst korálů je 400–440 mg/l.
Test Mg a Ca: stanovení obsahu vápníku a hořčíku v akváriích s mořskou vodou Obsah hořčíku se musí pohybovat v rozmezí 1200–1600 mg/l. Proveďte nejprve test hořčíku, poté test vápníku. Výsledek testu vápníku odečtěte od výsledku testu hořčíku – výsledkem je skutečný obsah hořčíku ve vodě.

Respektujte prosím platné bezpečnostní a výstražné pokyny na obalu a/nebo příbalovém letáku, příp. na etiketách činidel.