Kdy pes přezubuje?

Kdy pes přezubuje?

Přezubení je proces, při kterém se u psů mění mléčný chrup za trvalý. Toto období probíhá podobně jako u lidí a u štěňat začíná kolem 3-4 měsíců věku. Štěňata se rodí s holými dásněmi a během prvních měsíců života jim narostou 28 mléčných zubů. Tyto zuby jsou poté několik měsíců základem pro kousání a žvýkání, ale po určité době se začnou viklat a přirozeně vypadávat. Na jejich místě pak vyrostou zuby trvalé, celkem 42 kusů – 12 řezáků, 4 špičáky, 16 třenových zubů a 10 stoliček.

Období přezubení se liší podle plemene psa. Střední a velká plemena obvykle procházejí přezubováním dříve než malá a trpasličí plemena. Běžně se považuje 9. měsíc věku za mezník, kdy by měl být mléčný chrup zcela vyměněn za trvalý. Pokud se tak nestane, může dojít k poškození trvalého chrupu a v krajním případě i k vytvoření špatného skusu psa, což může vést k brzkému obrušování zubní skloviny a jejímu kazivosti. Je proto důležité sledovat stav zubů vašeho psa a v případě potřeby se obrátit na veterináře.

Přezubení je proces, kdy se u psů mění jejich mléčné zuby za trvalé. Tento proces probíhá podobně jako u lidí a období přezubení se liší podle plemene. Proces přezubení je doprovázen několika změnami a je důležité, aby se majitelé pejsků připravili na tyto změny a věděli, jak se s nimi vyrovnat.

Během přezubení je důležité, aby pejsek dostal dostatek měkkých hraček k žvýkání a aby se s ním nezahazovalo příliš divoce. Je také důležité, aby se pejskům pravidelně čistily zuby, ale opatrně, aby nedošlo k poškození dásní nebo zubů. Majitelé by měli také sledovat barvu zubů a směr růstu nových zubů, aby byli schopni včas zjistit případné problémy.

Je důležité také zajistit, aby pejsek dostával dostatečné množství kvalitní stravy, která podporuje zdravý růst a vývoj zubů. V případě jakýchkoliv problémů nebo otázek týkajících se přezubení by se majitelé měli poradit se svým veterinářem.

Kdy pes přezubuje?
Kdy pes přezubuje?
Zveráč.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart