Jaký pes se hodí do bytu?

Jaký pes se hodí do bytu?

Pokud žijeme v bytě a uvažujeme o tom, že si pořídíme psa, měli bychom si uvědomit, že ne všechny plemena se do bytu hodí. Velká a aktivní plemena, která potřebují hodně pohybu a prostoru, by se v bytě cítila nešťastná a mohla by se projevovat nežádoucím chováním. Na druhou stranu, některá menší a méně aktivní plemena se v bytě cítí skvěle a stačí jim i menší prostor k tomu, aby se vyřádila.

Pokud se rozhodujeme, jaké plemeno psa si pořídit do bytu, měli bychom zvážit několik faktorů. Nejdůležitější je velikost bytu a to, zda máme dostatek prostoru pro psa. Pokud je byt malý a máme jen malou chodbičku nebo kuchyň, měli bychom si pořídit malého psa, který se do takového prostoru vejde a nebude mu vadit, že nemá tolik místa k pohybu.

Dále je důležité zvážit váš volný čas a schopnost věnovat se psovi. Pokud trávíme většinu dne v práci a máme jen malou chvíli na procházky, měli bychom si pořídit psa, který není tak aktivní a nepotřebuje tolik pohybu. Naopak, pokud máme více volného času a rádi chodíme na delší procházky, můžeme si dovolit aktivnějšího psa.

Tipy na plemena psů do bytu:

Alpský jezevčíkovitý brakýř

Americký kokršpaněl

Americký bezsrstý teriér

Anglický kokršpaněl

Australský silky teriér

Barevný boloňský psík

Bišonek

Boloňský psík

Čivava

Coton de Tuléar

Více plemen psů si prohlédněte v našem atlasu plemen.

Jaký pes se hodí do bytu?
Jaký pes se hodí do bytu?
Zveráč.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart