Coton de Tuléar

Coton de Tuleár je malé společenské plemeno psa, původem z Madagaskaru s patronátem Francie. Jeho název v zemi vzniku je „Coton de Tuleár“. Jeho kategorie podle FCI je IX. Společenská plemena. Velikost psa je 26 až 28 cm, s tolerancí 2 cm plus 1 cm mínus, zatímco velikost feny je 23 až 25 cm, také s tolerancí 2 cm plus 1 cm mínus. Hmotnost psa se pohybuje mezi 4 až 6 kg, zatímco hmotnost feny se pohybuje mezi 3,5 až 5 kg.

Srst tohoto plemene je velmi jemná a pružná, vatová, nikdy není ztvrdlá a hrubá, chlup je hustý, bohatý a může být jemně kadeřavý. Základní barva srsti je bílá, ale na uších se mohou objevit stopy barvy světle šedé nebo plavo-bílé, které také mohou být na jiných částech těla, pokud nenarušují celkovou bílou barvu. Celkový dojem tohoto plemene je malý doprovodný pes s dlouhou vatovitou srstí bílé barvy, tmavými, kulatými očima a inteligentním výrazem. Povaha Coton de Tuleáru je veselá, vyrovnaná a velmi družná jak vůči lidem, tak ostatním psům.

Je velmi přizpůsobivý jakémukoli životnímu stylu a jeho povaha je jednou z nejdůležitějších charakteristik tohoto plemene. Tento pes je velmi inteligentní a přítulný a miluje společnost lidí. Je velmi oddaný své rodině a všem členům je velmi věrný. Jeho pánovi je oddaný a vyžaduje jeho pozornost, za kterou je vděčný. Coton de Tuleár miluje návštěvy a k cizím lidem se chová velmi přátelsky. K ostatním zvířatům, která žijí v domácnosti, se chová vlídně a k cizím psům se chová výborně.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare