Barevný boloňský psík

Barevný boloňský psík je malé, elegantní a bohatě osrstěné plemeno psa, které pochází z Ruska. Je to mazlivý a něžný pes, který je ideálním společníkem pro osamělého člověka nebo pro rodinu s dětmi. Je vyrovnaný a snadno se učí, ale není vhodný pro náročnější výcvik. Je inteligentní a vychovatelný, ale výchova by měla být důsledná a mírná. Je vhodný pro chov v bytě, ale potřebuje být stále v kontaktu se svým pánem a jeho rodinou.

 Není vhodný pro život v kotci. Je vhodný pro krátké procházky, ale potřebuje také dostatek pohybu a pravidelné úpravy srsti. Je velmi citlivý na teplotu a vlhkost, takže je nutné dávat pozor na to, aby nebyl vystaven extrémním podmínkám. Je nedůvěřivý vůči cizím lidem, takže je nutné ho včas socializovat. Je to plemeno, které má velký potenciál být vynikajícím společníkem pro ty, kteří jsou ochotni mu poskytnout dostatek lásky, péče a pozornosti.

Velikost: Barevný boloňský psík je malé plemeno, s výškou do 28 cm u psa a do 26 cm u feny.

Hmotnost: Barevný boloňský psík váží do 4 kg.

Osrstění: Barevný boloňský psík má dlouhou, sametovou, lesklou a hustou srst s dobře vyvinutou podsadou, která rovnoměrně pokrývá celého psa. Vlas je silný a „těžký“. Preferována je kadeřavá srst, povolená je vlnitá srst.

Zbarvení srsti: Barevný boloňský psík může mít jakékoliv zbarvení, s výjimkou bílé a skvrnité. Povolené jsou malé bílé skvrnky na hrudi a prstech.

Celkový dojem: Barevný boloňský psík je malý, o něco delší než čtvercový rámec, harmonicky stavěný pes s efektně zbarvenou bohatou srstí, který působí atraktivně. Výraz jeho tváře vyjadřuje milostný a příjemný společník. Plemeno nesmí typem přibližovat pudlovi anebo Shih-Tzu.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare