Australský silky teriér

Australský silky teriér je malé plemeno psa pocházející z Austrálie. Je zařazen do kategorie teriérů podle Mezinárodní kynologické federace (FCI) a má průměrnou výšku 22,8 cm a váhu 3,5-4,5 kg. Jeho srst je hedvábná, jemná, lesklá a měří od 13 do 15 cm. Může mít modro-tříslovou nebo šedo-modro-tříslovou barvu, která má být sytá. Stříbřitě modrá nebo plavá srst na hlavě a tříslová kolem uší, na čenichu, lících, na dolních končetinách a pod ocasem je žádoucí. Celkový dojem tohoto plemene je teriérský, ostražitý a aktivní. Jeho srst vyžaduje pravidelné ošetřování.

Povaha australského silky teriéra je čilá, temperamentní a učenlivá. Je veselý, poslušný, snadno ovladatelný a ostražitý. Je většinou bezkonfliktní a přizpůsobivý, ale někdy může mít sklony k dominanci. K cizím lidem je nedůvěřivý, ale k svému majiteli a rodině je velmi oddaný a vyhledává s nimi častý tělesný kontakt. Pokud má dobré zkušenosti s dětmi od mládí, může se s nimi velmi dobře vycházet, ale je důležité zajistit respekt mezi psem a dítětem. K ostatním psům nevyhledává konflikty, ale je odvážný a nezalekne se ani větších psů. V soužití s kočkami může být problém, pokud není pes od štěněte zvyklý na jejich přítomnost.

Australský silky teriér je vhodný pro aktivní majitele, kteří jsou schopni zajistit dostatečný pohyb a pravidelné ošetřování jeho srsti.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare