Americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl je americké plemeno psa patřící do skupiny retrívrů, slídičů a vodních psů podle Mezinárodní kynologické federace (FCI). Je to středně velký pes s hmotností, kterou FCI neuvádí. Má dlouhé a hedvábné osrstění, zejména na uších, krku, hrudi a končetinách. Jeho srst může být jednobarevná, vícebarevná nebo tříslová. Je to krásný, úměrně rostlý pes s silnými svaly a pevnými kostmi.

Povahově je americký kokršpaněl vyrovnaný a bez sklonu k bázlivosti. Je velmi poslušný, veselý a laskavý pes s pevným charakterem. Potřebuje těsný kontakt se svým pánem a je velice oddaný. Je výborným společníkem pro celou rodinu a rád se baví s dětmi. Je společenský a dobře se snáší s ostatními psy nebo jinými domácími zvířaty.

Pokud jde o výcvik, americký kokršpaněl se snadno učí a rád pracuje. Je to velmi inteligentní pes, ale může být trochu tvrdohlavý, takže je důležité trénovat s ním od útlého věku a používat pozitivní motivaci. Je vhodný pro různé disciplíny, včetně výstav, vodění, poslušnosti a stopování.

Péče o amerického kokršpaněla zahrnuje pravidelné kartáčování a česání srsti, aby se zabránilo jejímu zacuchávání a zámčení. Toto plemeno má tendenci k tvorbě přebytečného mazu, takže je třeba pravidelně kontrolovat a čistit uši, aby se zabránilo infekcím.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare