Americký buldok

Americký buldok

Americký buldok je středně velké plemeno psa původem z USA. Je charakterizován jako silný a atletický, s krátkou, tvrdou a lesklou srstí, která může být bílá s barevnými skvrnami nebo jakékoliv jiné barvy žíhání nebo hnědé odstíny. Jeho povaha je neohrožená a nebojácná, ale zároveň není agresivní. Je velmi oddaný svému pánovi a rodině, ale může být nedůvěřivý k cizím lidem a dominantní vůči cizím psům. Je vhodný pro děti, ale je nutné dohlížet na jejich hru s ním z důvodu jeho velikosti a síly.

Výchova amerického buldoka je důležitá od začátku a vyžaduje důslednost a výcvik poslušnosti. Je to inteligentní pes, který se snadno učí, ale může být tvrdohlavý. Vhodný je pro sportovní aktivity, ale také pro práci nebo jako společníka. Potřebuje dostatek pohybu a pravidelnou péči o srst. Je náchylný k některým zdravotním problémům, jako je například dysplazie kyčelního kloubu nebo problémy se sluchem.

  • Velikost: Americký buldok patří mezi středně velká plemena psa. Dospělý pes může dosahovat výšky od 55,8 do 71 cm a hmotnosti od 41 do 61 kg. Dospělá fena je o něco menší, s výškou od 43,2 do 66 cm a hmotností od 30 do 50 kg.
  • Osrstění: Americký buldok má krátkou, tvrdou a lesklou srst, která je snadno udržovatelná. Srst může být bílá s barevnými skvrnami nebo libovolné barvy žíhání nebo hnědé odstíny. Je důležité se ujistit, že bílí psi nemají problémy se sluchem.
  • Povaha: Americký buldok je neohrožený a nebojácný pes, ale nejeví známky zbytečného nepřátelství ani přehnané agresivity. Je velmi oddaný svému pánovi a rodině, ale může být nedůvěřivý k cizím lidem a dominantní vůči cizím psům. Je vhodný pro děti, ale je nutné dohlížet na jejich hru s ním z důvodu jeho velikosti a síly.
Americký buldok
Americký buldok
Zveráč.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart