Americký bezsrstý teriér

Americký bezsrstý teriér

Americký bezsrstý teriér je plemeno psa původem z USA. Je kategorizován jako neuznané plemeno podle FCI. Tento malý pes má výšku od 26 do 41 cm a váhu od 2,5 do 7 kg, obvykle však váží mezi 4 a 6 kg.

Existují dvě varianty tohoto plemene: bezsrstá a osrstěná. Bezsrstá varianta se narodí s hebkou, zakrnělou podsrstí, která pokrývá celé tělo. Tato podsada vymizí do 6 až 8 týdnů a štěně se stane úplně bezsrsté. Dospělý pes této varianty nemá chlupy, kromě vousů a pesíků na čumáku a obočí. Může mít krátkou, velmi jemnou srst (plyš), maximálně však 1 mm dlouhou. Kůže je jemná a teplá na dotek a vousy se neodstraňují. Kůže těchto psů je vždy napjatá a hladká a na těle se nikdy nevytvoří vrásky, s výjimkou mimických vrásek na hlavě. Kůže je velmi jemná a hladká a nikdy nepřipomíná kůži jiných bezsrstých plemen. Kůže těchto psů nemá žádný charakteristický zápach a nejsou náchylní k kožním problémům.

Osrstěná varianta má krátkou, hustou, hladkou a lesklou srst. Vousy se také neodstraňují. Tento pes může být celý bílý, dvoubarevný, trojbarevný, tmavý nebo skvrnitý, ale vždy musí mít někde bílou barvu, která může být v jakémkoli množství kdekoli na těle. Bílá barva může být uznána, pokud převažuje. Ostatní přijatelné barvy jsou černá, žlutohnědá, čokoládová, modrá a modro-béžová, meruňková.

Americký bezsrstý teriér
Americký bezsrstý teriér
Zveráč.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart