Americká akita

Americká akita

Americká akita je středně velké plemeno psa původem z Japonska. Je známá pro svou robustní konstituci, harmonický vzhled a celkovou mohutnost. Má patrovou srst, která je na povrchu tvrdá a odstávající, a podsadu, která je silná, jemná a hustá. Její barva může být jakákoliv, včetně strakaté a žíhané.

Americká akita je přátelská, ostražitá, vnímavá, důstojná a učenlivá. Je věrná a oddaná své rodině a schopná se adaptovat na různé situace. Je také vynikajícím hlídacím psem, který neštěká zbytečně. Je vhodná jako rodinný pes, ale může být agresivní vůči ostatním psům, zejména stejného pohlaví. Je důležité, aby byl pes socializován s jinými psy již od štěněte a zvyklý na zvířata od útlého věku.

Pro úspěšný výcvik Americké akity je důležité používat motivační metody a přistupovat k ní s trpělivostí, vlídností, ale také důsledností a rozhodností. Není vhodné používat donucovací metody ani hrubé zacházení, protože má akita vysokou odolnost vůči bolesti a dominantní povahu. Americká akita není vhodná pro celodenní pobyt v uzavřeném kotci nebo na řetěze. Pokud je ale správně vychovávána a zacházeno s ní s láskou a úctou, může se stát oddaným přítelem a milým společníkem.

Americká akita je středně velké plemeno psa, které dle standardu FCI patří do kategorie pinčové a knírači, molossoidní a švýcarští salašničtí psi. Její výška se pohybuje v rozmezí 66 – 71 cm u psů a 61 – 66 cm u fen. Hmotnost standardem není stanovena, ale obecně se akita pohybuje kolem 40 – 50 kg.

Americká akita
Americká akita
Zveráč.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart