Alpský jezevčíkovitý brakýř

Alpský jezevčíkovitý brakýř

Plemeno Alpský jezevčíkovitý brakýř pochází ze Rakouska, kde se také nazývá Alpenländische Dachsbracke. Je zařazeno do kategorie VI. Honiči, barváři a příbuzná plemena podle Mezinárodní kynologické federace (FCI). Je to středně velké plemeno s váhou mezi 15 a 18 kg a výškou 37-38 cm u psa a 36-37 cm u feny.

Srst brakýře je hustá s pevnou podsadou a krycí srstí, která pokrývá celé tělo. Barva srsti je ideálně tmavá jelení červeň nebo černá s jasně ohraničeným pálením na hlavě, hrudi, bězích, tlapkách a spodní straně prutu. Bílá hvězda na hrudi je povolena.

Brakýř je nízkonohý a silný pes s robustní stavbou těla a silnými kostmi. Má hustou srst a pevnou muskulaturu a vypadá lovecky. Jeho výraz je moudrý a přátelský a jeho povaha je pevná a nebojácná. Je to sebejistý, poslušný a nebojácný pes, který není ani plachý, ani agresivní.

Brakýř je používán především k dohledávce černé, srnčí a vysoké zvěře. Jeho vynikající čichové schopnosti ho také činí vhodným pro práci jako záchranář, bombař a další specialisty. Není však příliš vhodný jako městský společník nebo jen jako společník bez možnosti využít své lovecké schopnosti. Je klidný a vyvážený pes, velmi oddaný svému majiteli, ale k cizincům je rezervovaný.

Brakýř potřebuje pracovat v těsné blízkosti svého majitele a plně projevit své lovecké schopnosti.

Alpský jezevčíkovitý brakýř
Alpský jezevčíkovitý brakýř
Zveráč.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart