Afgánský chrt

Afgánský chrt

Afgánský chrt je elegantní a nádherně osrstěné plemeno původem z Afganistanu. Jeho srst je velmi dlouhá a hedvábná, s výjimkou hřbetu a obličeje, kde je srst krátká, velmi hustá a přiléhavá. Afgánský chrt se nejčastěji vyskytuje v barvě červené nebo různých odstínech béžové, často s tmavou maskou na obličeji. Je to velmi inteligentní, nezávislý a samostatně uvažující pes, který je také velmi ostražitý a odvážný.

Afgánský chrt je hrdý pes, který se nikdy nebude ucházet o lásku člověka. Pokud je dobře vychovaný a pochopen jeho nezávislý charakter, může být pro svého majitele dobrým přítelem. Vůči cizím lidem je zdrženlivý a nedůvěřivý, až odmítavý. Někteří jedinci mohou být dominantní vůči ostatním psům. Jeho předci měli tendenci pronásledovat všechny rychle se pohybující objekty, takže soužití s jinými domácími mazlíčky může být problém. K dětem se chová pěkně, ale nemá rád, když jsou škádleny nebo křičí, takže je lepší ho umístit do rodiny s odrostlejšími dětmi, které ho budou respektovat.

Afgánský chrt není vhodný pro člověka, který nemá žádné zkušenosti s chovem nebo výcvikem psů. Je sebejistý a tvrdohlavý, a jeho výchova není snadná. Vyžaduje to mnoho trpělivosti a důslednosti. Jeho výcvik by měl být založen na pozitivní motivaci a respektu, nikoli na fyzickém trestu.

Afgánský chrt
Afgánský chrt
Zveráč.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart